Kalejdoskop

o jednostce

Zwierciadła kalejdoskopu kręcą się i mienią, umieszczone w rurce z kolorowymi szkiełkami odbijają się nawzajem, tworząc różnorodne wzory i figury.
KALEJDOSKOP - ta prosta, dziecięca zabawka, synonim niezwykłości i niezliczonych możliwości, nie przypadkiem stała się symbolem pierwszego, ogólnopolskiego spotkania Akademickich Festiwali Nauki. Wszystkie one, stanowią jedyną w swoim rodzaju mozaikę znaczeń, barwną układankę, której każdy z nas organizatorów jest częścią.

Zapraszamy na KALEJDOSKOP – Spotkanie Akademickich Festiwali Nauki, które odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 5-6 listopada 2015 roku. Spotkanie, na które pragniemy dziś Państwa zaprosić, jest okazją do porównania struktur, zatrzymania różnorodnych obrazów doświadczeń w celu wypracowania najbardziej efektywnego, wspólnego modelu wspierającego ideę upowszechniania nauki.

Wierzymy, że nadszedł moment by środowisko uczelni wyższych organizujących festiwale nauki rozpoczęło między sobą konstruktywną dyskusję oraz by zaczęło mówić jednym głosem. Dlatego do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli festiwali i dni nauki, koordynatorów, pracowników uczelni. Liczymy na integrację środowiska organizatorów festiwali, zapoznanie z metodami i zasadami działania, wymianę doświadczeń, dyskusje na temat przyszłości festiwali oraz możliwości realizacji wspólnych projektów.

na skróty